Apr 25, 2019

Geleceğin Sinemasında Destek Alacak Projeler Açıklandı

Sinema öğrencilerinin kısa film projelerini hayata geçirmeleri için 16 yıldır destek veren TÜRSAK Vakfı’nın gerçekleştirdiği “Geleceğin Sineması” yarışmasında destek alan 10 proje ile post prodüksiyon desteği alan 4 proje açıklandı.

Türkiye çapında sinema öğrencilerinin daha kaliteli filmler yapmalarını sağlamak amacıyla T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması”nda ön elemeyi geçen 20 adet proje arasından destek alan 10 proje ve post prodüksiyon desteği alan 4 proje, 24 Nisan Çarşamba günü Yönetmen Yüksel Aksu’nun Jüri Başkanlığı’nda yapılan ana jüri toplantısının ardından belli oldu.

Oyuncu Ceren Moray, TÜRSAK Vakfı Başkanı yapımcı Elif Dağdeviren, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kemal Suher ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Selçuk Yavuzkanat'tan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu 10 projeye toplamda 60.000 TL verilirken, ilk 4’e giren projelere de post prodüksiyon desteği sağlanacak.

Geleneksel olarak 16 yıldır başarıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” yarışması ile öğrencilere 6.000 TL değerinde maddi ve ayni destek yaratan Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK), bir yandan Türk sinemasının geleceği için ışık yakarken bir yandan da akademik başarıları için film yapması gereken öğrencileri daha iyi projeler hayal edebilmeleri konusunda motive etmeye devam edecek.

Ana Jüri Tarafından Belirlenen ve Destek Alacak 10 Proje

Âşık Feymani - Özgenur Gülerce

Bengi - Furkan Gümüş

Borçlu - Musa Can Servi

Buluşma - Buğra Mert Alkayalar

Duvar - Mehmet Akif Yıldız

Fraktal: Munchies - Muhammed Zahid Çetinkaya

Gamsız Apartmanı - Furkan Taşçı

Sessiz İnsanlar - Makbule Tuba Demirkale

Tavşan - Abdullah Rıdvan Can

Uğur - Umut Öz

Post Prodüksiyon desteğine layık görülen ilk 4 Proje

Sessiz İnsanlar - Makbule Tuba Demirkale

Borçlu - Musa Can Servi

Buluşma - Buğra Mert Alkayalar

Âşık Feymani - Özgenur Gülerce (Jüri Özel Ödülü)


Haberdar Ol

Türsak Vakfı’na ait etkinlikleri E-posta aracılığıyla takip etmek ve haberdar olmak için bültenimize kayıt olun.